باشگاه ورزشهای هوایی پارا (کلودبیس)

پرواز تفریحی دونفره

Tandem Flight
پرواز تفریحی دونفره
تجربه ی پرواز دو نفره با پاراگلایدر

با کلودبیس ، پرواز را تجربه کن

در پرواز تندم ،شما میتوانید به راحتی همراه با با یک مربی خلبان خوب، لذت پرواز را در آسمان را بچشید.

در این نوع پرواز که به آن پرواز تفریحی دو نفره نیز گفته میشود ، خلبان و مسافر هر یک در صندلی مخصوص جداگانه ایی قرار دارند که هم به یکدیگر و هم به پاراگلایدر تندم متصل است. انجام فرامین پرواز همگی توسط یک مربی خلبان بسیار با تجربه انجام میپذیرد تا تجربه ی بی نظیر و کاملا لذت بخشی را برای مسافر فراهم آورد.

کجا ؟ کی ؟ چطور ؟

پرواز ها در کجا انجام میشود ؟

  • تمامی سایت های پروازی رسمی و مجاز

 

پرواز های تفریحی زیر نظر مجموعه ی کلودبیس ، غالبا در سایت های پروازی فعال و رسمی استان های تهران و البرز انجام میگردد. اما در صورت هماهنگی از پیش ، انجام پرواز های تفریحی در سایر استان ها نیز توسط مربی خلبان های کلودبیس امکان پذیر است.

پرواز ها در چه روزهایی انجام میشود ؟

  • همه روزه ، در صورت مناسب بودن شرایط آب و هوایی

 

پرواز با پاراگلایدر ، نیازمند شرایط مناسب آب و هوایی است. این شرایط توسط مربی خلبان پیش از تعیین زمان پرواز چک و بررسی میشود و در صورت مناسب بودن شرایط جوی ، وقت پرواز با مسافر چک و ثبت میشود.

مدت زمان پرواز ها چقدر است ؟

  • مدت زمان متوسط یک پرواز تفریحی حدود 15 دقیقا است.

 

مدت زمان پرواز با پاراگلایدر بسته به فاکتور ها و مهارت خلبان ، میتواند از چند دقیقه تا چند ساعت متغییر باشد. اما در پرواز های تفریحی برای راحتی مسافر و کسب نهایت لذت زمان پرواز حدودا در بین 10 الی 20 دقیقه می باشد که پس از آن ، خلبان اقدام به نشتن مینماید.

اما در صورت توافق از پیش با مربی خلبان ، شما میتوانید برای انجام پرواز های طولانی تر نیز ، ثبت سفارش نمایید.

عنوان ردیف 2

 

 

مراحل پرواز تفریحی

ثبت سفارش و تعیین زمان پرواز

تنها کافیست با ما تماس بگیرید و سفارش پرواز تفریحی خود را ثبت نمایید.

مربی خلبان ما پس ار بررسی شرایط مورد نیاز جوی برای انجام یک پرواز تفریحی لذت بخش، زمان انجام پرواز تفریحی را با هماهنگی مسافر تعیین مینماید. همچنین مربی خلبان ، برای آشنایی بیشتر مسافر با پرواز با پاراگلایدر و موارد مورد نیاز ، پیشنیاز های لازمه برای کسب یک تجربه ی لذت بخش را برای مسافر بصورت تلفنی شرح میدهد. مواردی همچون نحوه ی انجام یک پرواز با پاراگلایدر،  تجهیزات مورد نیاز نظیر نوع لباس و کفش مناسب و تغذیه ی قبل از پرواز و موارد مختصر دیگر.

 

شرح یک روز پروازی

  • حضور در سایت پروازی

پس از ثبت و تعیین روز پروازی و هماهنگی های لازمه با مربی خلبان ، شما در زمان مقرر برای همراهی با مربی خلبان و کسب لذت پرواز در محصل سایت پروازی که از پیش تعیین شده است ، حضور پیدا میکنید.

  • عزیمت به تیک آف

تقریبا تمامی سایت های پروازی رسمی کشور ، دارای دسترسی ماشین رو میباشند و عموما شما همراه با مربی خلبان مجموعه ، همراه با ماشین های آفرود و یا ون به محل تیک آف میروید که حدودا بسته به محل سایت پروازی،  بین 10 تا 30 دقیقه زمان میبرد.

  • روتین پیش از پرواز

در محل تیک آف ، مربی خلبان اقدام به آماده سازی تجهیزات پروازی میکند و پیش از پرواز توضیحات کاملا ساده ایی از مراحل پرواز را با مسافر ارائه میکند ، توضیحاتی نظیر نحوه ی تیک آف و به پرواز درآمدن ، حین پرواز و نحوه ی لندینگ به وسیله ی پاراگلایدر. پس از آن ، خلبان شما را کمک میکند تا صندلی مخصوص پرواز و کلاه پرواز را بپوشید و آماده ی پرواز شود. سپس پس از اتصال صندلی شما به صندلی خلبان و همچنین چتر پاراگلایدر ، تیک آف صورت میپذیرد.

  • حین تیک آف و پرواز

در حین تیک آف شما تنها کافیست چند قدمی بدوید و به فرامین خلبان گوش دهید تا پاراگلایدر شما به پرواز در بیاید و لذت رهایی را بچشید.

پس از تیک آف، و پرواز تمامی فرامین و کنترل های پرواز کاملا در اختیار خلبان است و شما میتوانید از مناظر و این تجربه ی شگفت انگیز، لذت ببرید.

  • فرود یا لندینگ

فرود نیز تماما توسط خلبان به سادگی صورت میپذیر و شما تنها کافیست همانطور که خلبان پیش از پرواز به شما شرح داده است ، از صندلی پرواز بیرون بیایید و آماده ی دویدن در حین لندینگ باشید تا به نرمی بر روی زمین بنشینید.

 

عنوان ردیف 5 پرواز تفریحی

عنوان ردیف 6 پرواز تفریحی

عنوان ردیف 7 پرواز تفریحی

عنوان ردیف 8 پرواز تفریحی

سوالات متداول

مدت زمان پرواز تفریحی
مدت زمان پرواز تفریحی بطور متوسط 15 دقیقه است.
شرایط سنی برای پرواز
تقریبا تمامی افراد بالای 6 سال براحتی میتوانند پرواز تفریحی دو نفره را تجربه کنند
آیا محدودیت وزنی وجود دارد ؟
بله ، پاراگلایدر های تندم ، دارای رنج وزنی مخصوصی هستند. به همین منظور برای پرواز در محدوده ی وزنی استاندارد ، حداقل وزن مورد نیاز برای مسافر حدود 40 کیلوگرم و حداکثر وزن برای مسافر 120 کیلوگرم میباشد
آیا پرواز تفریحی آمادگی جسمانی بالایی میخواهد ؟
تقریبا خیر ، مسافر تنها باید بتواند چند قدمی را همراه با خلبان بدود
آیا با داشتن مشکلات فیزیولوژیک و یا بیماری های جسمانی میتوان پرواز تفریحی انجام داد ؟
هم بله و هم خیر، درصورت داشتن هرگونه مشکلات جسمانی و یا بیماری خاصی ، نظیر بیماری های قلبی ، قند ، صرع و حتما باید موارد را به اطلاع مجموعه کلودبیس و خلبان برسانید تا با توجه به شدت محدودیت ها ، تصمیم گیری صورت پذیرد.

عنوان ردیف 10 پرواز تفریحی

عنوان ردیف 11 پرواز تفریحی